Filtruj

Pompy ciepła wykorzystują ciepło z otoczenia (np. z powietrza, z gruntu) i przekazują je do instalacji grzewczej w Twoim domu.

Potrzebujesz urządzenia do ogrzewania, chłodzenia, przygotowania ciepłej wody użytkowej?
Dostępnych jest kilka opcji: powietrzna pompa ciepła typu monoblok, powietrzna pompa ciepła typu split, gruntowa pompa ciepła.

Potrzebujesz urządzenia do przygotowania ciepłej wody użytkowej?
Wybierz powietrzną pompę ciepła do c.w.u.


Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Pompa ciepła - co to jest i jak działa?

Pompy ciepła powietrze-woda to zaawansowane rozwiązanie w dziedzinie ogrzewania, które łączy wydajność i ekologię. Działa na zasadzie wykorzystywania energii cieplnej z powietrza zewnętrznego do generowania ciepła dla domu. To ekologiczne rozwiązanie, ponieważ nie generuje emisji spalin ani opadów, co ma pozytywny wpływ na jakość powietrza i środowisko naturalne. Pompy ciepła powietrze-woda charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną, co przekłada się na oszczędności w kosztach ogrzewania.

 

Ceny pomp ciepła na wymiar każdego portfela

Pompy ciepła powietrze-woda to także rozwiązanie, które jest przyjazne dla portfela użytkownika. Wykorzystują one energię odnawialną z powietrza, dzięki czemu koszty eksploatacji są znacznie niższe niż w przypadku tradycyjnych systemów grzewczych. Ponadto, pompy ciepła powietrze-woda są cichym i nieintruzyjnym rozwiązaniem. Sprawia to, że są idealne do użytku w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Wybierając takie urządzenie, inwestujemy w ekologiczne, wydajne i komfortowe źródło ciepła. Przyczyniające się zarówno do ochrony środowiska, jak i oszczędności finansowych.

CoP w pompach ciepła - co to jest?

W kontekście pomp ciepła, współczynnik efektywności (CoP, ang. Coefficient of Performance) jest kluczowym wskaźnikiem oceny ich wydajności i efektywności energetycznej. CoP określa, ile jednostek ciepła można uzyskać na podstawie jednej jednostki energii elektrycznej, którą zużywa pompa ciepła. Im wyższy współczynnik efektywności, tym bardziej efektywne urządzenie. Dla pomp ciepła powietrze-woda lub grunt-woda, CoP może wynosić od 2 do nawet 5 lub więcej, co oznacza, że te urządzenia dostarczają znacznie więcej energii cieplnej, niż zużywają energii elektrycznej. Wysoki CoP jest związany z oszczędnościami w eksploatacji i korzystnym wpływem na środowisko, ponieważ pompy ciepła wykorzystują energię odnawialną i mogą być bardziej przyjazne dla klimatu niż tradycyjne piece opalane paliwami kopalnymi.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl