Kominki narożne w ostatnich latach  przechodzą wręcz swoiste oblężenie. Dostępne w różnych rozmiarach i wersjach otwierania drzwi sprawiają że cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Opcjonalnie dostępne są z szybą otwieraną do góry i na bok.

Kominki narożne

Wkład Kominkowy Uniflam 860 Duro Lewa Boczna Szyba Wkład Kominkowy Uniflam 860 Duro Lewa Boczna Szyba
Producent: Unico
Cena:

10 799,00 zł

zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Kominki narożne aranżacje do każdego wnętrza

Skaczący w kominku płomień nie tylko ogrzewa, ale też relaksuje i buduje nastrój. Masz poczucie, że jedna szyba to za mało, żeby podziwiać ten jeden z najpiękniejszych widoków na świecie? W takim razie mogą cię zainteresować kominku dwustronne, a nawet… trójstronne!

Kominek coraz częściej pełni rolę elementu dekoracyjnego wnętrza. Nowoczesne rozwiązania stosowane przez producentów wkładów pozwalają wyjść poza schemat tradycyjnego paleniska, a nawet cieszyć się ciepłem i widokiem w kilku pomieszczeniach jednocześnie! Kominki z przeszklonymi dwiema lub trzema ścianami zamiast jednej, czyli kominki 2-szybowe i 3-szybowe świetnie sprawdzają się w dużych pomieszczeniach i przestronnych domach.

Wymogi montażowe dla kominków dwustronnych i trójstronnych

Wkład kominkowy dwustronny, a także kominek trzyszybowy, oddaje ciepło nieco inaczej niż tradycyjne kominki. Większa część energii wypromieniowana jest do pomieszczeń w którym się znajdują, przez przeszklenie. Poza tym tak samo jak wszystkie inne kominki instalacja wkładu dwustronnego lub trójstronnego wiąże się z pewnymi restrykcjami i wymaganiami. Przede wszystkim konieczne będzie podłączenie go do przewodu kominowego, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 roku (Dz. U. 2002 Nr 75 poz. 690) w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Najlepsza lokalizacja dla kominków 2-szybowych i 3-szybowych

Kominki dwuszybowe oraz kominki trzyszybowe wymagają starannego zaplanowania aranżacji. Nie wystarczy ustawić je po prostu przy ścianie. W przypadku przeszklenia dwóch prostopadłych ścian można taki kominek ustawić w rogu pomieszczenia, ale już przeszklenie ścian równoległych wiąże z koniecznością ustawienia kominka w przestrzeni łączącej dwa pomieszczenia. Zwykle są to kominki do zabudowy, dlatego najlepiej zgrać ich rozmiar z grubością ściany, żeby ani z niej nie wystawały, ani nie tworzyły wnęki. W każdym wariancie trzeba też wziąć pod uwagę, gdzie znajduje się komin, który jest niezbędny do instalacji. Z tego powodu na kominki z dodatkowymi szybami najlepiej decydować się od razu na etapie budowy domu, kiedy większe zmiany są możliwe i stosunkowo łatwe. Późniejsza adaptacja pomieszczeń może być już trudniejsza i bardziej kosztowna. Wybierając pomieszczenia, które taki kominek będzie łączył, trzeba pamiętać, że będzie można przez niego zajrzeć z jednego miejsca do drugiego, dlatego najlepiej jeśli będzie to np. salon i kuchnia, a nie sypialnia i salon. Choć od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszą się nietypowe rozwiązania, jak połączenie kominkiem łazienki i sypialni.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl